Krakow Restaurant italian Cuisine

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi degustują rzadsze dania – risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się również mniej znane włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z wielu części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja z całą pewnością powinien obejmować również aperitiff. Lampka białego wina to przy włoskim posiłku standard. Gdzie zjeśc w Krakowie Najbardziej popularne wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć szeroki zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT