mięso sezonowane Kraków

Świetna włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. Italian Cuisine Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT