Opony rowerowe 27

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów znakomicie wiedzą, że aby zdołać cieszyć się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go słusznie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

ogumienie do rowerów duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, dlatego lista prac, jakie powinniśmy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. W dodatku należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego należałoby sprawić detale oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower dokładnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT